17/08/2018 • 09:26
Η Μπέρνλι στο μονοπάτι του Ολυμπιακού
17/08/2018 • 02:30

Λίγα λόγια για την Μπέρνλι

Η κατάκτηση της 7ης θέσης στην ''Premier League'' την περασμένη σεζόν συνοδεύτηκε με το εισιτήριο για την Ευρώπη για πρώτη φορά ύστερα από 51 χρόνια.Ο σύλλογος τερμάτισε για πρώτη φορά τόσο ψηλά μετά από την περίοδο 1973-1974.

Το τρόπαιο του Γιουρόπα Λιγκ.
17/08/2018 • 01:15

Τα ζευγάρια του Europa League

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει την Μπέρνλι, ο ΑΠΟΕΛ παίζει με την Αστάνα από το Καζακστάν, ο Απόλλων Λεμεσού θα βρει μπροστά του τη Βασιλεία που απέκλεισε ο ΠΑΟΚ για το ''Champions League'', η ΑΕΚ Λάρνακας αντιμετωπίζει την Τρεντσιν από τη Σλοβακία.

Με την Μπέρνλι οι ερυθρόλευκοι
17/08/2018 • 00:30

Στο δρόμο του Ολυμπιακού η Μπέρνλι

Η αγγλική Μπέρνλι θα είναι η αντίπαλος του Ολυμπιακού στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Η Μπέρνλι κατάφερε να αποκλείσει στην παράταση την Μπασακσεχίρ με χρυσή αλλαγή τον Τζακ Κορκ που σκόραρε στην παράταση. 23 Αυγούστου το πρώτο ραντεβού στο Γ.Καραϊσκάκης, 30/8 η ρεβάνς.

Πέρασε η Σέριφ
17/08/2018 • 00:20

Με Μπαντιμπανγκά πέρασε η Σέριφ

Ο Ζίγκι Μπαντιμπανγκά με δικό του γκολ έστειλε την Σέριφ στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ με τους Μολδαβούς να αντιμετωπίζουν στην επόμενη φάση την Καραμπάκ παρά την ήττα τους με 2-1 από την Βαλούρ στην Ισλανδία.

Άνετη πρόκριση της Σεβίλλης στη Λιθουανία

Σεβίλη και Ζάλγκιρις είχαν αφήσει ανοιχτούς λογαριασμούς μετά το 1-0 του πρώτου αγώνα στην Ανδαλουσία, όμως οι Ισπανοί φρόντισαν από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο να τελειώσουν την υπόθεση πρόκριση.

09/05/2018 • 16:07