Κολοσσός-Άρης
18/03/2017 • 19:09

Άφησε «ξερό» τον Άρη ο Άχονεν (video)

Απίστευτο ματς στη Ρόδο, με τον Άρη να επιστρέφει από το -23, να περνά μπροστά στο σκορ αλλά τον Άχονεν να δίνει τη νίκη στον Κολοσσό με... περίπου buzzer beater για το τελικό 85-84!

Κύμη-Κολοσσός
11/03/2017 • 19:27
Δόξα Λευκάδας-Κολοσσός Ρόδου
04/03/2017 • 19:08

Όρθιος στη Λευκάδα (video)

Ο Κολοσσός δυσκολεύτηκε, αλλά πέρασε νικηφόρα με 62-61 από την έδρα της Δόξας διατηρώντας ζωντανές τις ελπίδες του για μια θέση ακόμη και στην τετράδα της Stoiximan.gr Basket League.

Λυκογιάννης
27/02/2017 • 19:27
Τζέιμς
27/02/2017 • 17:48

Έκανε το χρέος του στη Ρόδο (video)

Ο Παναθηναϊκός Superfoods έπαιξε όσο χρειάστηκε στη Ρόδο, κόντρα στον Κολοσσό για να καταφέρει να πάρει τη νίκη με το τελικό σκορ να γράφει 83-72, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Stoiximan Basket League.

Κόροιβος-Κολοσσός
16/02/2017 • 21:46

Ήταν... Κολοσσός στο δεύτερο

Ο Κολοσσός Ρόδου ήταν... ασυγκράτητος στο β’ ημίχρονο στην Αμαλιάδα, επικρατώντας του Κόροιβου, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε τη 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Άρης Λυκογιάννης
13/02/2017 • 20:35
Ολυμπιακός, πανηγυρική
13/02/2017 • 18:01

Όσο χρειάστηκε (video)

Ο Ολυμπιακός πάτησε γκάζι στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου -κι αυτό... για λίγο- και πήρε τη νίκη επί του Κολοσσού στη Ρόδο με 70-59. Ο Βασίλης Σπανούλης αποχώρησε με πρόβλημα στους προσαγωγούς κατά τη διάρκειας της τρίτης περιόδου.