Με το δεξί ο Ολυμπιακός στην Κροατία

Διονύσης Στρούμπος
07/10/2019 • 21:17
Ο Κωνσταντίνος Γενηδουνιάς
Με το δεξί μπήκε στις Ευρωπαϊκές του υποχρεώσεις ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι στην πρεμιέρα τους στο Τσάμπιονς Λιγκ επικράτησαν εύκολα της Γιαντράν εκτός έδρας με 17-8.

Οι παίκτες του Θοδωρή Βλάχου μπήκαν δυνατά στο ματς και στην πρώτη περίοδο προηγήθηκαν με 5-2. Το δεύτερο 8λεπτο όμως δεν είχε την ίδια αμυντική ενέργεια από τον Ολυμπιακό κι αυτό είχε ως αποτέλεσμα η Γιαντράν να επικρατήσει στο επιμέρους σκορ με 5-4 και να πλησιάσει στο 9-7.

Ο Έλληνας τεχνικός ξύπνησε τους παίκτες του στο ημίχρονο και ένας Ολυμπιακός πραγματικό φόβητρο εμφανίστηκε στην 3η περίοδο διαλύοντας τους Κροάτες με 4-0, ανοίγοντας τη διαφορά στο 13-7.
Το ίδιο δυναμικός σε άμυνα, κυρίως, αλλά και επίθεση ο Ολυμπιακός επέβαλε πλήρως τον δικό του νόμο και με το 4-1 της 4ης περιόδου επικράτησε με το ευρύ 17-8.
Τα 8λεπτα 2-5/5-4/0-4/1-4

23/10/2019 • 08:00

Απειλούν οι "κοιμισμένοι γίγαντες" σε Λισαβόνα, Άμστερνταμ και Χάντερσφιλντ

Καλά παιχνίδια περιμένουμε σε Άμστερνταμ, Μιλάνο και Λισαβόνα με μικρό αβαντάζ των γηπεδούχων αλλά τις Τσέλσι και Λιόν να "χτυπήσουν" στις όποιες ατέλειες των αντιπάλων τους. Παραγωγικά περιμένουμε και τα τρία ματς της Αγγλικής League One