Με το... δεξί στη Βουδαπέστη η Εθνική

Νικηφόρο ξεκίνημα έκανε η Εθνική ομάδα πόλο στο διεθνές τουρνουά προετοιμασίας Benu Cup, που διεξάγεται στο κολυμβητήριο «Άλφρεντ Χάγιος», επικρατώντας 11-7 της Ολλανδίας.
30/06/2019 • 20:42
Ελλάδα πόλο

Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι και προηγήθηκε με 3-0 στη λήξη της πρώτης περιόδου και 5-2 στα μισά της δεύτερης. Ισοφαρίστηκε στα μισά του τρίτου οκταλέπτου από τους Ολλανδούς (5-5), όμως δεν το έβαλε κάτω. Αντέδρασε και μπήκε με προβάδισμα στην τελευταία περίοδο 6-5 (γκολ για την Εθνική μετά από σχεδόν 10 λεπτά). Εκεί οι Έλληνες σταδιακά αύξησαν τη διαφορά στα 4 γκολ και δεν άφησαν άλλα περιθώρια στους αντιπάλους τους.

Τα οκτάλεπτα: 3-0, 2-4, 1-1, 5-2.

ΕΛΛΑΔΑ (Θοδωρής Βλάχος): Ζερδεβάς, Γενηδουνιάς 3, Σκουμπάκης, Γκιουβέτσης 1, Φουντούλης 2, Καπότσης, Δερβίσης, Αργυρόπουλος – Κανακάκης, Μουρίκης, Κολόμβος, Γούνας 3, Βλαχόπουλος 2, Γαλανίδης.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Βάγκενααρ, Φαν Μπέργκ, Γκμπανταμάσι 1, Φαν Χορστ 1, Φαν Ίπερεν, Λίντχουτ, Φένχαους, Νίσπελιγνκ, Μούλερ, Γιάνσεν, Κούπμαν 3, Λούκας 2, Σπάικερ.
22/08/2019 • 07:17

Πτήσεις "δικεφάλων" προς τους ομίλους. Ματς για γκολ σε Βαρσοβία, Τορίνο κι Αϊντχόφεν

Ως φαβορί θα παίξει ο ΠΑΟΚ στην Μπρατισλάβα. Πιο δύσκολο το ματς της ΑΕΚ με την Τραμπζονσπόρ στο άδειο από θεατές Ολυμπιακό στάδιο. Προοπτική παραγωγικότητας λόγω των ικανοτήτων των φιλοξενούμενων υπάρχει στην Αρμενία, στην Λιθουανία, στην Βαρσοβία και στο Τορίνο