Ήττα στις λεπτομέρειες η Βουλιαγμένη

Την ήττα με σκορ 8-7 από τη Γιαντράν Χέρτσεγκ Νόβι γνώρισε η Βουλιαγμένη στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Β' προκριματικής φάσης του Τσάμπιονς Λιγκ.
30/09/2018 • 04:30
Η ανδρική ομάδα της Βουλιαγμένης

Η ομάδα του Χρβόγιε Κόλιανιν μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στην ανάπαυλα προηγήθηκε με 3-2. Ωστόσο, στην τρίτη περίοδο η ελληνική ομάδα παρουσίασε πολύ κακό πρόσωπο στην άμυνα και έδωσε την ευκαιρία στη Γιαντράν να περάσει μπροστά και να αποκτήσει διαφορά δύο γκολ. Στην τέταρτη περίοδο ο ΝΟΒ αντέδρασε και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, αλλά ο Πόπαντιτς σκόραρε στον παίκτη παραπάνω 1:19 πριν από τη λήξη και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Την Κυριακή (30/9) η ελληνική ομάδα θα παίξει με τη βαθμολογικά αδιάφορη Σπορτλούλ Μπράσοφ, την οποία πρέπει οπωσδήποτε να νικήσει για να προκριθεί.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 0-1, 5-2, 1-2

Η σύνθεση της Βουλιαγμένης: Χρύσανθος, Μπάσιτς 2, Καλογερόπουλος, Γκιουβέτσης 1, Κουρούβανης Ν., Γούβης, Αφρουδάκης 2, Μπούχα 1, Ποντικέας, Καπετανάκης, Τίγκας 1, Σολανάκης, Κουρούβανης Δ.

21/10/2019 • 12:05