Εύκολα η Βάρεγκεμ

10/05/2014 • 23:17

Τη νίκη με 3-1 πήρε η Ζούλτε Βάρεγκεμ κόντρα στη Λόκερεν, για την 8η αγωνιστική του ομίλου πρωταθλήματος στο Βέλγιο.

Τα γκολ για τη γηπεδούχου Βάρεγκεμ πέτυχαν οι Αζάρ (13'), Κόντε (16') και Σίλα (90'+1') ενώ το γκολ της τιμής για τη Λόκερεν σημείωσε ο ντε Πόου στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δύο αγωνιστικές πριν το φινάλε, η Βάρεγκεμ ανέβηκε στους 41 και παρέμεινε 4η, όντας στο -2 από την κορυφή και τη Σταντάρντ Λιέγης που έχει όμως ματς λιγότερο. Πέμπτη με 34 πόντους παρέμεινε η Λόκερεν.

24/08/2019 • 07:16

Ντέρμπι για γκολ σε Αγγλία, Ιταλία. "Αξία" στην υπέρβαση της Τβέντε και της Οστάνδης

Περιμένουμε ανταγωνιστικό πνεύμα στο Λίβερπουλ, στο Χόφενχαϊμ, το Σάντερλαντ και το γήπεδο της Φούλαμ όπου εκεί οι γηπεδούχοι έχουν τον πρώτο λόγο. Ακόμα πιο αμφίρροπο το ντέρμπι της Τσάμπιονσιπ το μεσημέρι. Προβάδισμα νίκης για Νάπολι, Παναθιηναϊκό και Μπενφίκα