Πήρε το ντέρμπι η Μπριζ

Η Κλαμπ Μπριζ ήταν η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι της 26ης αγωνιστικής του βελγικού πρωταθλήματος, καθώς επικράτησε 3-1 της Γκενκ.
17/02/2019 • 17:55
Κλαμπ Μπριζ - Γκενκ

Η ομάδα του Μπριζ πέτυχε δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο ημίχρονο με Μάτα (21’) και Σράιβερς (37’) και έβαλε από νωρίς τις βάσεις για τη νίκη. Η Γκενκ στο 77’ μείωσε με τον Σαμάτα, όμως ένα λεπτό αργότερα ο Φόρμερ έβαλε τέλος στις όποιες ελπίδες είχαν οι φιλοξενούμενοι και διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Παρά την ήττα, η Γκενκ παρέμεινε στην κορυφή του βελγικού πρωταθλήματος, σε απόσταση 8 βαθμών από τη δεύτερη Κλαμπ Μπριζ.

24/04/2019 • 07:59

Ντέρμπι λεπτομερειών σε Μιλάνο, Βρέμη. Φαβορί "Σίτι", Σάλτσμπουργκ και Φέγενορντ

Σε ασυνήθιστες συνθήκες το ντέρμπι του Μάντσεστερ, πολύ πιο ανταγωνιστικά τα ματς κυπέλλου σε Μιλάνο και Βρέμη. Στην Ισπανία οι φιλοξενούμενοι είναι σε θέση να συμβάλλουν στην παραγωγικότητα των αναμετρήσεων της Μαδρίτης και της Λεβάντε με την Μπέτις