«Καθάρισε» ο Εμποκού

Με γκολ του πρώην ποδοσφαιριστή του Παναθηναϊκού, η Σταντάρ Λιέγης πέρασε (0-1) και από την έδρα της Σαρλερουά για την 21η αγωνιστική.
26/12/2018 • 21:42
Σταντάρ Λιέγης

Ο Πολ Εμποκού βρήκε δίχτυα στο 31ο λεπτό και η ομάδα της Λιέγης διατήρησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος, πανηγυρίζοντας την 3η διαδοχική νίκη. Βασικός αγωνίστηκε για τη Σαρλερουά ο Στέργος Μαρίνος.

Με το 10ο φετινό «τρίποντο» η Σταντάρ έφτασε τους 36 βαθμούς και μείωσε κι άλλο την απόσταση από τη δεύτερη, Άντβερπ.

20/09/2019 • 10:51

Τακτική με έμφαση τις επιθέσεις σε Κάλιαρι, Κόρτραϊκ. Προβάδισμα για Ναντ και Σάλκε

H Τζουργκάρντεν δεν θέλει να χάσει τη μεγάλη ευκαιρία στο Σούντσβαλ. Ματς με ευκαιρίες στο γκολ για όλους περιμένουμε στη Σαρδηνία, την Ολλανδία και το Βέλγιο. Στις λεπτομέρειες διακρίνεται το πλεονέκτημα της Ναντ στο Στρασβούργο