Γκέλα στο 92΄ για την Άντερλεχτ

Ένα γκολ του Ατσεαμπόνγκ στις καθυστερήσεις του αγώνα στέρησε από την Άντερλεχτ την ευκαιρία να πλησιάσει την Μπριζ στην βαθμολογία στο τελικό 1-1 με την Αντβέρπ στις Βρυξέλλες.
Σπύρος Δημολίτσας
02/09/2018 • 17:31
Δεν έφτασε το γκολ του Γκέρκενς

Ο Γκέρκενς στο 17ο λεπτό έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο σκορ σημειώνοντας το παρθενικό του γκολ στη σεζόν. Η Άντερλεχτ ήταν κοντά στην επιστροφή της στα τρίποντα μετά την ήττα στο ντέρμπι με τη Μπριζ (2-1) όμως ο Ατσεαμπόνγκ στο 92ο' ισοφάρισε και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Η Άντερλεχτ ισοβαθμεί με τη Γκενκ στη 2η θέση που όμως έχει ματς λιγότερο, ενώ η Αντβέρπ προσπέρασε τη Σταντάρ Λιέγης και σκαρφάλωσε στην 4η θέση του πίνακα μετά από 6 αγωνιστικές.