Νίκησε η Γάνδη, σκόραρε κι αποβλήθηκε ο Οτζίτζα-Οφόε

Ο άλλοτε παίκτης του Ολυμπιακού βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Έουπεν, άφησε με παίκτη λιγότερο την ομάδα του, η οποία τελικώς πήρε μεγάλη νίκη στις καθυστερήσεις με 3-2.
19/08/2018 • 23:18
Σκόραρε κι αποβλήθηκε ο Οτζίτζα-Οφόε...
Η αναμέτρηση για το σύνολο του Κλοντ Μακελελέ εκκίνησε ιδανικά, καθώς στο 4ο λεπτό ο Ιάπωνας Γιούτα Τογιοκάουα παραβίασε την εστία της Γάνδης για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν με αποτελεσματικότητα και ταχύτητα, ισοφαρίζοντας στο 6’ με τον Οτζίτζα-Οφόε και παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ στο 9’ με τον Ρόστεντ.

Το τελευταίο διάστημα του παιχνιδιού έκρυβε συγκινήσεις, με τον Οτζίτζα-Οφόε να αποβάλλεται στο 77’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα, τον Γκαρθία να φέρνει τον αγώνα στην ισορροπία του 2-2 στο 85’, όμως τον τελευταίο λόγο τον είχε ο Βερστρέτε, ο οποίος με εύστοχο πέναλτι στο 90+2’ έδωσε τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για τη Γάνδη.
16/11/2018 • 08:00

Δυνατά παιχνίδια σε Ρόττερνταμ και Λας Πάλμας

Η Ολλανδία υποδέχεται τη Γαλλία στο Ρότερνταμ. Το κίνητρο είναι για τους "Οράνιε" όμως οι πρωταθλητές κόσμου δεν πρόκειται να παίξουν αδιάφορα. Αμφίρροπες αναμετρήσεις περιμένουμε στο Λουβεν και το Λας Πάλμας

14/11/2018 • 10:51