Πεντάρα με βασικό τον Βράνιες η Άντερλεχτ

05/08/2018 • 18:30
Άντερλεχτ
Το 2/2 στο Πρωτάθλημα Βελγίου έκανε η Άντερλεχτ, που έχοντας τον Όγκνιεν Βράνιες στο αρχικό της σχήμα, επικράτησε 5-2 της Οστάνδης.

Ο πρώην αμυντικός της ΑΕΚ, αγωνίστηκε σε όλο το 90 λεπτο, με όλα τα γκολ του ματς να σημειώνονται στο β' μέρος.

Η Άντερλεχτ προηγήθηκε 2-0 χάρη στους Σαντίνι (46') και Ντιμάτα (52'), ενώ τη μείωση του σκορ από τον Γκούρι στο 58', ακολούθησε μια τριάδα γκολ. Ο Σαντίνι πέτυχε άλλα δύο (83' πεν, 86') για το προσωπικό του χατ τρικ, με τον Ντιμάτα να γράφει το 5-1 στο 89', με το δεύτερο δικό του. Το τελικό 5-2, διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Μίλοβιτς.

Η Άντερλεχτ έκανε έτσι το 2/2 ενώ η Οστάνδη έμεινε στους 3 βαθμούς.
18/11/2018 • 08:08

Το κίνητρο φέρνει γκολ και θέαμα σε Γουέμπλεϊ, ΟΑΚΑ

Η Αγγλία αντιμετωπίζει την Κροατία και ο νικητής θα πάρει την πρώτη θέση στον όμιλο και η ισοπαλία δεν βολεύει κανέναν. Με το κίνητρό της η εθνική Ελλάδος μπορεί να πάρει αυτό που θέλει κόντρα στην Εσθονία

14/11/2018 • 10:51