Το πρώτο... με καθυστέρηση!

20/07/2014 • 21:08

Το πρώτο τρόπαιο της σεζόν στο Βέλγιο κατέκτησε η Άντερλεχτ, που νίκησε 2-1 στον τελικό του Σούπερ Καπ τη Λόκερεν με τέρμα στις καθυστερήσεις.

Οι πρωταθλητές άνοιξαν το σκορ με τον Μίτροβιτς στο 29', ωστόσο η απάντηση των Κυπελλούχων ήρθε στο 73' με τον Χαρμπαουί.

Κι εκεί που όλα έδειχναν πως ο πρώτος τίτλος της χρονιάς θα κρινόταν (τουλάχιστον) στην παράταση, το αυτογκόλ του Οντοΐ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Χάσι με 2-1, ενώ σήμανε ταυτόχρονα την κατάκτηση του 12ου Σούπερ Καπ στην ιστορία της ομάδας, ένα λιγότερο από τη μεγάλη αντίπαλο Κλάμπ Μπριζ που βρίσκεται στην πρώτη θέση με 13 τρόπαια.

Ο Γιώργος Γκαλίτσιος, ήταν στον πάγκο της Λόκερεν αλλά δεν αγωνίστηκε.

22/08/2019 • 07:17

Πτήσεις "δικεφάλων" προς τους ομίλους. Ματς για γκολ σε Βαρσοβία, Τορίνο κι Αϊντχόφεν

Ως φαβορί θα παίξει ο ΠΑΟΚ στην Μπρατισλάβα. Πιο δύσκολο το ματς της ΑΕΚ με την Τραμπζονσπόρ στο άδειο από θεατές Ολυμπιακό στάδιο. Προοπτική παραγωγικότητας λόγω των ικανοτήτων των φιλοξενούμενων υπάρχει στην Αρμενία, στην Λιθουανία, στην Βαρσοβία και στο Τορίνο