Το πρώτο... με καθυστέρηση!

20/07/2014 • 21:08

Το πρώτο τρόπαιο της σεζόν στο Βέλγιο κατέκτησε η Άντερλεχτ, που νίκησε 2-1 στον τελικό του Σούπερ Καπ τη Λόκερεν με τέρμα στις καθυστερήσεις.

Οι πρωταθλητές άνοιξαν το σκορ με τον Μίτροβιτς στο 29', ωστόσο η απάντηση των Κυπελλούχων ήρθε στο 73' με τον Χαρμπαουί.

Κι εκεί που όλα έδειχναν πως ο πρώτος τίτλος της χρονιάς θα κρινόταν (τουλάχιστον) στην παράταση, το αυτογκόλ του Οντοΐ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Χάσι με 2-1, ενώ σήμανε ταυτόχρονα την κατάκτηση του 12ου Σούπερ Καπ στην ιστορία της ομάδας, ένα λιγότερο από τη μεγάλη αντίπαλο Κλάμπ Μπριζ που βρίσκεται στην πρώτη θέση με 13 τρόπαια.

Ο Γιώργος Γκαλίτσιος, ήταν στον πάγκο της Λόκερεν αλλά δεν αγωνίστηκε.

17/10/2019 • 09:57

Με επιθετικό πνεύμα κι αντίπαλο τις φοβίες της η Σπόρτιγκ Λισαβόνας

Μια ομάδα της 3ης κατηγορίας στην Πορτογαλία, η Αλβέρκα, βρίσκει απόψε μπροστά την η Σπόρτιγκ Λισαβόνας. Ματς όπου πάντως ο ενθουσιασμός του αουτσάϊντερ μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα στις ανασφάλειες του φαβορί.