Βήμα τίτλου στο τέλος η Μπριζ

Αρης Γεωργίου
02/04/2018 • 21:16
Nίκη για Μπριζ.
Η Μπριζ νίκησε με 1-0 την Γκενκ εντός έδρας με πέναλτι στις καθυστερήσεις και έκανε μεγάλο βήμα για την κατάκτηση του τίτλου στα πλέι - οφ.

Η ομάδα του Ιβάν Λέκο εκμεταλλεύτηκε απόλυτα την χθεσινή ήττα της Άντερλεχτ από την Γάνδη και ξέφυγε εννέα πόντους από την πρώτη κιόλας αγωνιστική των πλέι - οφ. Οι γηπεδούχοι μπορεί να δυσκολεύτηκαν, αλλά τελικά έκαμψαν την αντίσταση της Γκενκ (στον πάγκο της ο Καρέλης) με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ραφαέλοφ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Γκενκ παραμένει τελευταία στον ειδκό βαθμολογικό πίνακα των πλέι - οφ τίτλου και Ευρώπης.

23/01/2019 • 07:04

Ματς υψηλού ανταγωνισμού σε Παρίσι, Σεβίλλη και Γλασκόβη

Με κεκτημένη ταχύτητα η Παρί περιμένει την Στρασμπούργκ σε ένα ματς που μάλλον θα είναι ανταγωνιστικό. Πολύ πιο δύσκολο το έργο για την Μπαρτσελόνα και την Ρέϊντζερς κόντρα σε αντιπάλους λιγότερο ποιοτικούς αλλά υπολογίσιμους.