Γλίτωσε στο τέλος η Μπριζ

Η Κλαμπ Μπριζ έφτασε κοντά ώστε να υποστεί την τρίτη της ήττα στο Βελγικό πρωτάθλημα αλλά με δυο γκολ στο τέλος του αγώνα κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία με 2-2 από την Αντβέρπ.
21/01/2018 • 17:59
Πανηγυρική, Μπριζ
Η Κλαμπ Μπριζ  έφτασε κοντά ώστε να υποστεί την τρίτη της ήττα στο Βελγικό πρωτάθλημα αλλά με δυο γκολ στο τέλος του αγώνα κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία  με 2-2 από την Αντβέρπ.

Οι φιλοξενούμενοι παρά την ισοπαλία βρίσκονται στο +9 από τη δεύτερη Σαρλερουά.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα όταν ο Χέρμανς εκτέλεσε το κόρνερ η μπάλα έμεινε μέσα στην περιοχή και ο Ματέους έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου έγινε και το 2-0 όταν ο Βαν Νταμ  έκανε ωραία σέντρα από τα αριστερά, ο Οβούσου βρέθηκε μόνος του και με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του. Εκεί που όλα έδειχναν ότι η Αντβέρπ θα πάρει μια σπουδαία νίκη ήρθε πρώτα ο Ιβάν Τόμετσακ με σουτ να μειώσει σε 2-1 και στις καθυστερήσεις του αγώνα έγινε και το 2-2 με Βόρμερ να κάνει το σουτ και να νικάει τον Μπολάτ, που δεν είχει σωστή αντίδραση.

Αναλυτικά, η 22η αγωνιστική:

Παρασκευή 19/1
Σαρλερουά-Μουσκρόν 2-0
(18’ αυτ. Χίγκεμπαρτ, 51’ Φολ)

Σάββατο 20/1
Σταντάρ Λιέγης-Έουπεν 3-2
(15’, 45+1’ Ορλάντο Σα, 90+2’ Ποκονόλι – 13’ Λεγέ, 24’ Κονέ)

Οστάνδη-Κόρτραϊκ 2-1
(8’ Τομάσεβιτς, 20’ Λόμπαρτς - 33’ Σεβαλιέρ)

Μπέβερεν-Σιντ Τρούιντεν 3-1
(12’ αυτ. Γούτας, 15’ Μπόλιεβιτς, 59’ πεν. Τελίν – 16’ Φετόκελε)

20/11/2018 • 08:08

Ξεκαθάρισμα με γκολ στο κύπελλο Αγγλίας (video)

Σε αυτή τη φάση οι επαναληπτικοί αγώνες του κύπελλου Αγγλίας κρίνονται ως πιο παραγωγικοί. Ιδανικές συνθήκες για πολλά γκολ υπάρχουν στα ματς του Λιγκ Καπ Βόρειας Ιρλανδίας και στο Νταντί.

20/11/2018 • 14:40