Αφιλόξενος ο Λέκο στην πρώην του...

29/10/2017 • 17:37
Οι παίκτες της Μπριζ πανηγυρίζουν ένα από τα τέσσερα γκολ που σημείωσαν κόντρα στη Σιντ Τρούιντεν
Ο τεχνικός της Κλαμπ Μπριζ, Ιβάν Λέκο, υποδέχθηκε την περσινή του ομάδα, Σιντ Τρούιντεν, και τη φιλοδώρησε με τέσσερα τέρματα (4-1). Πλέον οι Φλαμανδοί είναι στο +8 από τη δεύτερη Σαρλερουά! Τραυματίστηκε ο Χαρίσης.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν το ματς με τρεις γνωστούς μας στην 11άδα... Τον Στέλιο Κίτσιου, τον Δημήτρη Γούτα και τονν Χάρη Χαρίση. Ο τελευταίος, όμως, τραυματίστηκε στο 11' και αντικαταστάθηκε. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 18' με τον Φόρμερ, η Σιντ Τρούιντεν ισοφάρισε δυο λεπτά αργότερα, αλλά το ημίχρονο έκλεισε με την Μπριζ να είναι μπροστά στο σκορ με 2-1. Ενα εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βόσεν στο 65' και ένα γκολ του Ντιαμπί στο 71' διαμόρφωσαν το τελικό 4-1, αφήνοντας την ηττημένη στην τέταρτη θέση του πίνακα.

20/11/2018 • 08:08

Ξεκαθάρισμα με γκολ στο κύπελλο Αγγλίας (video)

Σε αυτή τη φάση οι επαναληπτικοί αγώνες του κύπελλου Αγγλίας κρίνονται ως πιο παραγωγικοί. Ιδανικές συνθήκες για πολλά γκολ υπάρχουν στα ματς του Λιγκ Καπ Βόρειας Ιρλανδίας και στο Νταντί.

20/11/2018 • 14:40