Τέσσερα σε ένα ημίχρονο και «διπλό» η Άντερλεχτ

13/10/2017 • 23:23
Μαλίν-Άντερλεχτ
Αρχίζει να βρίσκει σταθερότητα η Άντερλεχτ μετά το κακό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα, αφού η ομάδα των Βρυξελλών πέτυχε τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Μαλίν, φεύγοντας με νίκη 4-3 από την έδρα της αντιπάλου της.

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής, Γκέρκενς (18’), Ονιεκούρου (30’, 37’) και Τεόντορτσικ (43’), έστειλαν την Άντερλεχτ με το εντυπωσιακό 1-4 στα αποδυτήρια για ημίχρονο, αφού ο Σουφς είχε μειώσει προσωρινά για τη Μαλίν (34’).

Η Μαλίν μείωσε περεταίρω στο 60’ με τον Πέντερσεν, ενώ παρά το γκολ του Μπαντέ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, το τρίποντο της Άντερλεχτ δεν απειλήθηκε εν τέλει.

Η ομάδα του Βανχεζέμπρουκ, έφτασε έτσι τους 18 βαθμούς και με ματς περισσότερο, βρίσκεται τρίτη στη βαθμολογία, πίσω από τις Κλαμπ Μπριζ (24) και Σαρλερουά (20). Στους 8 πόντους και στη 13η θέση έμεινε η Μαλίν, με τον Δημήτρη Κολοβό να παρακολουθεί το ματς από τον πάγκο.
23/09/2018 • 08:08