Νίκη για την... Ελληνική Κορτράικ

04/11/2016 • 23:40
Κορτράικ
Την ανοδική της πορεία συνέχισε η Κορτράικ, καθώς επιβλήθηκε 2-1 της Σαρλερουά του Σωτήρη Νίνη στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 14ης αγωνιστικής του Βελγικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα των Γούτα (βασικός), Παπάζογλου, Σηφάκη άνοιξε το σκορ στο 61’ με τον Σαντι και οκτώ λεπτά πριν το φινάλε «σφράγισε» τη νίκη με γκολ του Ουαλι. Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να πετύχουν το γκολ της... τιμής με τον Πογιέ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με το έκτο φετινό της «τρίποντο» η Κορτράικ «αναρριχήθηκε» στην 6η θέση του Βελγικού πρωταθλήματος με 23 πόντους, ενώ η Σαρλερουά με έναν περισσότερο βαθμό είναι δύο θέσεις πιο πάνω.
21/10/2019 • 12:05