«Λυτρωτής» ο Καρέλης, «πεντάρα» η Σταντάρ

23/10/2016 • 22:55
Καρέλης
Με γκολ του Νίκου Καρέλη στο 88’ η Γκενκ απέφυγε νέα «γκέλα» και επικράτησε 1-0 της Σεντ Τρούιντεν για την 11η αγωνιστική του Βελγικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, όμως δεν μπορούσαν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα. Τελικά, τη λύση έδωσε ο Έλληνας φορ δέκα λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο, χαρίζοντας τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του.

Αντίθετα, η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο Europa League, Σταντάρ Λιέγης είχε εύκολο έργο, καθώς συνέτριψε (5-0) τη Μπέβερεν, με τους Ράμαν και Ορλάντο Σα να σημειώνουν από δύο γκολ.

Τέλος, η Έουπεν πέτυχε μια επική ανατροπή (3-2) απέναντι στη Γάνδη και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα. Μπορεί οι γηπεδούχοι να βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0, ωστόσο εκμεταλλευόμενοι το γεγονός ότι από το 50’ έπαιζαν με παίκτη παραπάνω, κατάφεραν να φέρουν... τούμπα το ματς.

Στο 70’ ο Σίλα μείωσε σε 1-2, στο 90’ ο Κάσες έφερε το ματς στα ίσια και τρία λεπτά αργότερα ο Ταουλεμεσε ολοκλήρωσε μια επική ανατροπή (3-2).
23/09/2018 • 08:08