Γκέλα για την Άντερλεχτ, συνεχίζει η Λόκερεν

05/10/2014 • 23:15
Στο 0-0 έμεινε η Άντερλεχτ στις Βρυξέλλες με την Γκενκ, για τη δέκατη αγωνιστική της βέλγικης Pro League, με τη Λόκερεν του Γιώργου Γκαλίτσιου να πλασάρεται δεύτερη στη βαθμολογία μετά το 3-1 επί της Οστάνδης.

Παρά την ισοπαλία στο «Φάντεν Στοκ» απέναντι στην Γκενκ του Άλεξ ΜακΛις η Άντερλεχτ εξακολουθεί να είναι πρώτη με 22 βαθμούς, μετά από δέκα αγώνες, με τις Λόκερεν και Γάνδη ν΄ ακολουθούν έχοντας 18.

Στο «Ντάκναμ Στάντιον» η Λόκερεν, με τον Γιώργο Γκαλίτσιο ξανά βασικό να βγάζει 90λεπτο, βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά με αντεπίθεση δώδεκα λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο κατέκτησε τη νίκη, αφήνοντας την Οστάνδη στους 14 πόντους.

Ο Μπριλάν άνοιξε το σκορ στο 16΄ για τους φιλοξενούμενους, με τους Ντε Πο (50΄), Μάριτς (53΄ και 62΄ με πέναλτι) γύρισαν το παιχνίδι για τη Λόκερεν και τη βοήθησαν να πλασαριστεί ψηλά στη βαθμολογία της Α΄ Βελγίου.
20/08/2019 • 08:42

Τα αουτσάϊντερ δίνουν ρυθμό σε Λευκωσία, Σέφιλντ και Σουίντον

Ο Άγιαξ είναι το φαβορί στην Κρήτη αλλά ο ΑΠΟΕΛ είναι η ομάδα με το πείσμα που θα τρέξει για να διεκδικήσει, κι ότι βγει. Πιο επιφυλακτικό το ματς στην Ρουμανία. Σε άλλο πνεύμα με προοπτική παραγωγικότητας στο Σέφιλντ και το γήπεδο της Ντέρμπι Κάουντι