Νίκες για Γάνδη και Λόκερεν

Με γκολ του Ζερεμί Περμπέ στις καθυστερήσεις η Γάνδη επιβλήθηκε 1-0 της Γκενκ στο ματς με το οποίο έπεσε η «αυλαία» της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Βελγίου.
07/08/2016 • 23:20
Ο Νίκος Καρέλης
Με γκολ του Ζερεμί Περμπέ στις καθυστερήσεις η Γάνδη επιβλήθηκε 1-0 της Γκενκ στο ματς με το οποίο έπεσε η «αυλαία» της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Βελγίου. Ο Νίκος Καρέλης ξεκίνησε στην ενδεκάδα των φιλοξενούμενων, αλλά στο 66΄ έδωσε την θέση του στον Σαμάτα.

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα Βελγίου πέτυχε η Λόκερεν, με 3-0, επί της Βέστερλο. Ο Γιώργος Γκαλίτσιος έπαιξε σε όλο το 90λεπτο με τους γηπεδούχους, ενώ ο Μιχάλης Μανιάς πέρασε ως αλλαγή του Ακολάτσε (79΄) για λογαριασμό των φιλοξενούμενων.

Στο τρίτο ματς της ημέρας, η Άντερλεχτ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, συνέτριψε με 5-1 την Κορτράικ και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.