Εκπληκτικό ματς με έξι γκολ στην Οστάνδη

Κώστας Δούκας
31/01/2016 • 17:50
Οστάνδη, Μουσκρόν
Εντυπωσιακή ήταν η εξέλιξη του ματς ανάμεσα στην τέταρτη της βαθμολογίας Οστάνδη και την προτελευταία Μουσκρόν με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 3-3.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ενώ στις αρχές της επανάληψης έκαναν το 2-0. και ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα κυλήσει υπέρ τους, η ομάδα της Βαλλονίας μείωσε το σκορ με κεφαλιά του Ντουζέν στο 58' και ισοφάρισε με εξαιρετική προσπάθεια του νέου αποκτήματός της Βιόλα στο 64'.

Ο Λουκακού (αδερφός του Ρομέλου που αγωνίζεται στην Εβερτον), όμως, στο 82' έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην Οστάνδη, αλλά ο Μάρκοβιτς δυο λεπτά πριν το τέλος του ματς διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

20/11/2018 • 08:08

Ξεκαθάρισμα με γκολ στο κύπελλο Αγγλίας (video)

Σε αυτή τη φάση οι επαναληπτικοί αγώνες του κύπελλου Αγγλίας κρίνονται ως πιο παραγωγικοί. Ιδανικές συνθήκες για πολλά γκολ υπάρχουν στα ματς του Λιγκ Καπ Βόρειας Ιρλανδίας και στο Νταντί.

20/11/2018 • 14:40