Από τώρα στον τελικό η Κλαμπ Μπριζ

03/02/2015 • 23:48

Μόνο ντέρμπι δεν ήταν τελικά αυτό του Μπριζ ανάμεσα σε Κλαμπ και Σερκλ για τον ημιτελικό του βελγικού Κυπέλλου, αφού η Κλαμπ έκανε περίπατο με 5-1, μετατρέποντας σε τυπική διαδικασία τη ρεβάνς στην έδρα της συμπολίτισσας.

Ο Γκέντοζ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 14' με τη Σερκλ να βγάζει αντίδραση και να ισοφαρίζει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Μπάσελιτς-Γκργκιτς (1-1).

Ωστόσο, η... «καταιγίδα» του δευτέρου μέρους ξέσπασε στο 49' με τον Ντε Σούτερ (49'), ενώ ο Βάθκεθ έγραψε το 3-1 στο 63'. Η αποβολή του Μπουρντίν στο 66' άφησε τη Σερκλ με δέκα παίκτες και έτσι Ιθκιέρδο (78') και Στορμ (88') έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Κλαμπ Μπριζ για το τελικό 5-1. Στον άλλο ημιτελικό η Άντερλεχτ αντιμετωπίζει τη Γάνδη.

Σε ματς που ξεκίνησε λίγο νωρίτερα (21:30) για το πρωτάθλημα, Γκενκ (37 βαθμοί, 7η θέση) και Οστάνδη (29 βαθμοί, 11η θέση) έμειναν στο 1-1. Σρίβερς (75') και Ρουίζ (73') σκόραραν για γηπεδούχους και φιλοξενούμενους αντίστοιχα, με τη Γκενκ να χάνει πέναλτι στο 49' με τον Γκοριούς.

16/10/2019 • 10:12

Δοκιμασία κορυφής στην Φουεναλαμπράδα

Με όποιο θετικό αποτέλεσμα η Σαραγόσα μένει απόψε μόνη στην 2η θέση της Segunda División. Δεν θα είναι εύκολο στην Φουεναλαμπράδα ΄όπου η γηπεδούχοι παραμένουν αήττητοι εντός έδρας σε επίσημα παιχνίδια εδώ και ένα χρόνο