Κακή αλλά νικήτρια η Φενέρμπαχτσε (video)

Η Φενέρμπαχτσε παρουσίασε για μία ακόμη φορά τραγική εικόνα, παρόλα αυτά όμως νίκησε με 1-0 στην έδρα της την Γκιρεσουνσπόρ που παίζει στη 2η κατηγορία της Τουρκίας.
06/12/2018 • 21:39
Φενέρμπαχτσε
Οι φιλοξενούμενοι είχαν την καλύτερη στιγμή του πρώτου ημιχρόνου με τον Μπα, ενώ η Φενέρμπαχτσε βελτιώθηκε στην επανάληψη.

Ο Σλιμανί στο 55’ με πλασέ από το ύψος του πέναλτι, ο Αλισί με καλό σουτ και ο Ίλμας με τον ίδιο τρόπο δεν κατάφεραν να νικήσουν τον τερματοφύλακα Ατάγκ που με τις επεμβάσεις του κρατούσε το μηδέν.

Με την είσοδο του Ντάουντα στο παιχνίδι η Γκιρεσουνσπόρ έγινε πιο επιθετική και είχε ευκαιρία να προηγηθεί με σουτ του Αζά που εξουδετέρωσε ο ουζέρ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σλιμανί στο 80ο λεπτό με κεφαλιά και μετά από κόρνερ του Εκισί.

Φενερμπαχτσε: Oυζέρ, Ουζμπαϊρακλί, Γκιουβελί (90’ Σκρτελ), Ρέγιες, Κουίμπασι, Ίσλα, Μενζιά, Αλισί (80’ Τσάμπκαν), Φράι (27’ Ίλμας), Σλιμανί, Εκισί.

Γκιρεσουνσπόρ: Ατάγκ, Ουρούτς, Ντεμίρ, Γκορκιουλού, Ερόλ, Ατίκ (88’ Σούρμελι), Ρέις, Λάντελ, Μπα, Μπαγγίς (67’ Ντάουντα)

24/04/2019 • 07:59

Ντέρμπι λεπτομερειών σε Μιλάνο, Βρέμη. Φαβορί "Σίτι", Σάλτσμπουργκ και Φέγενορντ

Σε ασυνήθιστες συνθήκες το ντέρμπι του Μάντσεστερ, πολύ πιο ανταγωνιστικά τα ματς κυπέλλου σε Μιλάνο και Βρέμη. Στην Ισπανία οι φιλοξενούμενοι είναι σε θέση να συμβάλλουν στην παραγωγικότητα των αναμετρήσεων της Μαδρίτης και της Λεβάντε με την Μπέτις