Εντός έδρας ήττα για την Έστερσουντ

Με εντός έδρας ήττα συνέχισε η Έστερσουντ τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα Σουηδίας. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στα πλέι οφ του Europa League ηττήθηκε 3-0 από την ΑΪΚ Στοκχόλμης, σε αναμέτρηση για την 20η αγωνιστική, και παρέμεινε στους 29 βαθμούς.
20/08/2017 • 18:09
Διαμαρτυρίες από τους παίκτες της Έστερσουντ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 12ο λεπτό με τον Σούντγκρεν, η Έστερσουντ έμεινε στο 51΄ με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Έντουαρντς, ενώ η ΑΪΚ διπλασίασε τα τέρματά της στο 67΄ με τον Στεφανέλι. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στο 87΄ ο Άβντιτς.

Ο προπονητής της Έστερσουντ, Γκράχαμ Πότερ, χρησιμοποίησε στη σημερινή αναμέτρηση τους εξής ποδοσφαιριστές: Άντερσον, Μπιέρκστρεμ, Μενσά, Μπέργκβιστ (85΄ Λούντμπεκ), Κπόζο, Φρίτζσον, Έντουαρντς, Χόπκατ, Μπέρτιλσον (64΄ Μπασιρού), Σολάντερ (64΄ Γκοντός), Γκέρο.

17/07/2019 • 07:03

Πρόκριση μέσω γκολ και λεπτομερειών σε Βουλγαρία, Σουηδία και Μαυροβούνιο (video)

Θεαματικά παιχνίδια περιμένουμε σε Βουλγαρία.Μαυροβούνιο και Στοκχόλμη όπου τα σκορ της περασμένης εβδομάδας αφήνουν ανοιχτά τα ενδεχόμενα πρόκρισης. Τα γκολ των αουτσάϊντερ δίνουν καλές τιμές σε αναμετρήσεις του Σκωτσέζικου Λιγκ Καπ