Χαμένο έδαφος και πάλι για την ΑΙΚ

ΑΙΚ Στοκχόλμης και Μάλμε έμειναν σε ισοπαλία με σκορ 1-1 με τους πρωτοπόρους να χάνουν βαθμούς για 4η συνεχόμενη αγωνιστική και τη διαφορά τους από τη 2η Νόρκεπινγκ να είναι πλέον στους 4 βαθμούς τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος.
29/10/2018 • 23:01
Ο Σεμπάστιαν Λάρσον
Στο πρώτο ημίχρονο ήταν ελάχιστες οι καλές στιγμές με την ΑΙΚ να απειλεί πρώτη με διπλή ευκαιρία από τους Λάρσον και Στεφανέλι. Η Μάλμε απάντησε με προβολή του Μπρόρσον και επέμβαση του Λίνερ σε κόρνερ και προηγήθηκε με γκολ του Κρίστιανσεν από ασίστ του Ρικς στο 44ο λεπτό.

Στο 53' ο Στεφανέλι έστειλε τη μπάλα άουτ με κεφαλιά και στο 62' ο Ρασίντι ασόχησε σε μακρινό σουτ για τους γηπεδούχους. Στο 73ο λεπτό ο Τράουστασον έκλεψε τη μπάλα προσέγγισε την περιοχή όμως σούταρε άουτ.

Στο 87ο λεπτό ο Βίντχαϊμ σούταρε από τη γωνία της μικρής περιοχής όμως ο Λίνερ έδιωξε με τα πόδια. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ ο Σεμπάστιαν Λάρσον στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.
Μάλιστα στη συνέχεια και μετά από διενέξεις στον αγωνιστικό χώρο ο σκόρερ είδε 2η κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

ΑΙΚ: Λίνερ, Μιλόσεβιτς, Κάρλσον, Γιάνσον, Σούντγκρεν, Λάρσον, Δημητριάδης, Όλσον, Ρασίντο, Γκόιτομ, Στεφανέλι.

Μάλμε: Νταλίν, Λάρσον, Νίλσεν, Μπρόρσον, Ρικς, Λέβικι, Μπασιρού, Κρίστιανσεν, Τράουστασον, Άντονσον, Ρόσενμπεργκ.
17/01/2019 • 06:00

Επιθετικό πνεύμα για την πρόκριση απόψε στη Βαρκελώνη

Ισόπαλες με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν η Εσπανιόλ με την Βιγιαρεάλ στο πρώτο τους παιχνίδι για το κύπελλο Ισπανίας, Τώρα οι φιλοξενούμενοι χρειάζονται γκολ κι επιθετικό πνεύμα για να διεκδικήσουν την πρόκριση σε μια αναμέτρηση ανοιχτή για κάθε ενδεχόμενο