Πέρασε σαν σίφουνας από την Ουψάλα η ΑΙΚ (video)

Η ΑΙΚ Στοκχόλμης πέρασε σαν σίφουνας από την Ουψάλα και την έδρα της Νταλκούρντ επικρατώντας 4-0.
30/09/2018 • 18:02
AIK Στοκχόλμης, πανηγυρική

Ένα ακόμα αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση του δωδέκατου πρωταθλήματος στην ιστορία της έκανε η ομάδα της Στοκχόλμης με ιδιαίτερα εύκολο τρόπο.

Το σκορ άνοιξε στο 33ο λεπτό ο Όλσον ενώ οι φιλοξενούμενοι πήγαν στα αποδυτήρια με αέρα δύο τερμάτων χάρη στο εύστοχο πέναλτι του Σούντγκρεν στο 43ο λεπτό.

Στην επανάληψη η ΑΙΚ έφτασε στο 3-0 χάρη σε αυτογκόλ του Έκμπλαντ ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Στεφανέλι στο 74ο λεπτό, λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι.

Με αυτή τη νίκη η ΑΙΚ έφτασε τους 57 βαθμούς και παρέμεινε μόνη πρώτη στη βαθμολογία ενώ η Ντάλκουρντ έμεινε στους 17 πόντους και την προτελευταία θέση.
23/07/2019 • 08:39

Ματς έντονων προκλήσεων σε Τσεχία, Ολλανδία και το Λιγκ καπ Σκωτίας

Δύσκολο το ξεκίνημα του Ολυμπιακού στα προκριματικά του Τσάμπιονς λιγκ και σε μια έδρα έντονης πίεσης για κάθε φιλοξενούμενο. Καλά παιχνίδια περιμένουμε, νωρίς στην Σαϊτάμα ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Τσέλσι και πιο αργά στο Αϊντχόφεν