Στην ΑΪΚ το ντέρμπι (video)

Ακομή πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος στη Σουηδία βρίσκεται η ΑΪΚ Σόλνα επικρατώντας στο ντέρμπι της 22ης αγωνιστικής της Χάμαρμπι με σκορ 1-0.
0
Γιώργος Λιώρης
23/09/2018 • 18:21
Στην ΑΙΚ το ντέρμπι
Η πρωτοπόρος του σουηδικού πρωταθλήματος αύξησε στους επτά βαθμούς η διαφορά από την τρίτη της κατάταξης Χάμαρμπι και στους στους έξι από τη δεύτερη Νόρσεπινγκ.

Η ομάδα του Νόρλινγκ δυσκολεύθηκε ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, χάνοντας πέναλτι με τον Γκόιτομ και βλέποντας το Σάντμπεργκ να σημαδεύει το δοκάρι από το ύψος της μικρής περιοχής.

Στο δεύτερο μέρος πάντως, με τη δύναμη να αποτελεί το κυρίαρχο στοιχείο του ματς, οι παίκτες του Νόρλινγκ κατάφεραν να κατακτήσουν τους τρεις βαθμούς χάρη στο τέρμα του Γκόιτομ στο 76ο λεπτό στην αντεπίθεση και από ασίστ του Ελιουνούσι.
15/06/2019 • 07:16

"Τελικοί" με φόντο την άνοδο και ντέρμπι με φόντο έναν τελικό!

Μικρό προβάδισμα έχουν οι γηπεδούχοι στα πλέϊοφ της Ιταλικής Serie C και της Ισπανικής Segunda División με τους αντιπάλους τους όμως ικανούς στο να αντισταθούν σθεναρά. Το πρώτο ντέρμπι του Κόπα Αμέρικα μπορεί να έχει γκολ γιατί διαθέτει ποιότητα και πάθος για διάκριση!