Της έκοψε τη "φόρα" ο Ελιονούσι! (video)

20/05/2018 • 18:03
Τέλος στο αήττητο σερί της Χάμαρμπι!!!
Ο Ταρίκ Ελιονούσι σκόραρε στο 81ο λεπτό και έκρινε το ντέρμπι της Στοκχόλμης μεταξύ Χάμαρμπι και ΑΙΚ. Οι φιλοξενούμενοι της ΑΙΚ πήραν τη νίκη 1-0 και ανάγκασαν τη Χάμαρμπι στην πρώτη φετινή της ήττα, ενώ παράλληλα μείωσαν τη μεταξύ τους απόσταση στους τρεις πόντους. Η Χάμαρμπι παραμένει πρωτοπόρος με 25, στους 22 πλησίασε η ΑΙΚ.

Το παιχνίδι είχε ρυθμό, αλλά δεν είχε ευκαιρίες, με τη Χάμαρμπι να έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά την ΑΙΚ να απειλεί περισσότερο. Στο 80ο λεπτό ο Σούντγκρεν κέρδισε πέναλτι στο μαρκάρισμα του Χαμάντ και λίγο αργότερα ο πρώην μέσος του Ολυμπιακού εύστόχησε προ του Ουίλαντ για το δεύτερο τέρμα του στη σεζόν και καθοριστικό για το συγκεκριμένο ματς!
21/08/2018 • 08:09

Ψάχνει το γκολ ο ΠΑΟΚ στη Λισαβόνα. Καλές ιδέες από την Αγγλία

Ο ΠΑΟΚ πάει ως αουτσάϊντερ στη Λισαβόνα όμως έχει μια εξαιρετική παρουσία στα εκτός έδρας Ευρωπαϊκά παιχνίδια τα τελευταία χρόνια. Μικρό το προβάδισμα για τις φορμαρισμένες Λιντς και Λίνκολν Σίτι στην Αγγλία όπου περιμένουμε γκολ σε Λονδίνο και Νιούπορτ

09/05/2018 • 16:07