Πήρε το ντέρμπι και σκαρφάλωσε κορυφή η Χάμαρμπι (video)

29/04/2018 • 18:25
Πήρε το ντέρμπι και σκαρφάλωσε κορυφή η Χάμαρμπι.
Μεγάλη νίκη πέτυχε η Χάμαρμπι στο γειτονικό ντέρμπι κόντρα στην Γιουργκάρντεν (2-1) προσπερνώντας στην βαθμολογία την ΑΪΚ και παρέμεινε αήττητη για 6η συνεχόμενη αγωνιστική.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Τάνκοβιτς αξιοποίησε την σέντρα του Χαμάντ ανοίγοντας το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Η Χάμαρμπι πάντα επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις θα μπορούσε να φτάσει στην επίτευξη ενός ακόμα γκολ, όμως ο διαιτητής είδε σπρώξιμο του Σμάρασον στον Ραντέτινατς και έδωσε το πέναλτι για τους γηπεδούχους. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γουόλκερ που είχε περάσει πριν από λίγο στον αγωνιστικό χώρο και ισοφάρισε σε 1-1.

Η Χάμαρμπι δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στις καθυστερήσεις ο Νταμπί, που και αυτός είχε περάσει αλλαγή, με όμορφο πλασέ νίκησε τον Ίσακσον και έδωσε την νίκη στην ομάδα του.

20/11/2018 • 08:08

Ξεκαθάρισμα με γκολ στο κύπελλο Αγγλίας (video)

Σε αυτή τη φάση οι επαναληπτικοί αγώνες του κύπελλου Αγγλίας κρίνονται ως πιο παραγωγικοί. Ιδανικές συνθήκες για πολλά γκολ υπάρχουν στα ματς του Λιγκ Καπ Βόρειας Ιρλανδίας και στο Νταντί.

20/11/2018 • 14:40