Αήττητο τρεμπλ στις καθυστερήσεις για Σέλτικ!

Αρης Γεωργίου
27/05/2017 • 19:13
Oι παίκτες της Σέλτικ πανηγυρίζουν.
Η Σέλτικ επικράτησε με 2-1 της Αμπερντίν στον τελικό του Κυπέλλου Σκωτίας και κατέκτησε όλους τους τίτλους στην χώρα την φετινή σεζόν!

Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς, έχοντας ήδη κατακτήσει το πρωτάθλημα και το Λιγκ Καπ, βρέθηκε πίσω στο σκορ στον τελικό του «Χάμπντεν Παρκ» στο 9ο λεπτό, όταν ο Τζόνι Χέις άνοιξε το σκορ με βολέ για τους «Ντονς».

Η χαρά της Αμπερντίν όμως κράτησε μόλις 80 δευτερόλεπτα, καθώς στο 11' ο Στιούρτ Άρμστρονγκ με ατομική προσπάθεια και σουτ ισοφάρισε για τους «Καθολικούς».

Στο 27', η ομάδα του Ρότζερς έχασε τον αριστερό μπακ Κίραν Τίρνι με τραυματισμό και στην θέση του μπήκε ο Τομ Ρόγκιτς, σε ένα σημείο του αγώνα που αποδείχτηκε κομβικό.

Η Σέλτικ έχασε αρκετές ευκαιρίες στην συνέχεια, ενώ και η Αμπερντίν απείλησε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Χέις.

Ο τελικός όμως κρίθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν η «χρυσή αλλαγή» Ρόγκιτς με σουτ έκανε το 2-1 για την ομάδα της Γλασκώβης, η οποία κατέκτησε το 37ο Κύπελλο στην ιστορία της και ολοκλήρωσε την εγχώρια σεζόν χωρίς ήττα σε όλες τις διοργανώσεις!

14/11/2018 • 08:31

Για το γόητρο παίζει η Νοτς Κάουντι. Για το θέαμα το ματς στην Ισλανδία

Για το πληγωμένο της γόητρο θα παίξει απόψε η Νοτς Κάουντι κόντρα στην ανώτερη αλλά και νευρική Ντόνκαστερ.Σε πιο επιφυλακτικούς ρυθμούς περιμένουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Εργοτέλη στο Ηράκλειο για το κύπελλο Ελλάδος

14/11/2018 • 10:51