Εμφατική «πεντάρα» η Χαρτς

04/05/2014 • 19:01

Η Χαρτς μπορεί να έχει υποβιβαστεί στο πρωτάθλημα Σκωτίας ωστόσο αυτό δεν σημαίνει ότι έχει καταθέσει τα όπλα και το απέδειξε στην αναμέτρηση με την Κιλμάρνοκ, την οποία διέλυσε με 5-0.

Οι «καρδιές» άνοιξαν το σκορ στο ενδέκατο μόλις λεπτό με τον Στίβενσον να σκοράρει ενώ στο 24' ο ίδιος παίκτης έδωσε στην ομάδα του αέρα δύο τερμάτων. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και πάλι ο Σκωτσέζος μέσος πέτυχε γκολ σημειώνοντας χατ τρικ και καθαρίζοντας ουσιαστικά το παιχνίδι απ' το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και στο 56ο λεπτό ο Κινγκ πέτυχε το 4-0 ενώ δώδεκα λεπτά αργότερα ο Πάτερσον διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Πάρα ταύτα η Χαρτς δεν προλαβαίνει τη σωτηρία ενώ η Κιλμάρνοκ μπήκε σε μπελάδες στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει τα πλέι άουτ.

26/09/2018 • 08:16