Εντός ήττα για Σέλτικ, 5-5 η Ρέιντζερς!

13/05/2018 • 17:00
Ο Κόνσιντιν της Αμπερντίν
Τρομερά πράγματα έγιναν την τελευταία αγωνιστική στην Πρέμιερ Σκωτίας με την Αμπερντίν να κερδίζει εκτός έδρας τη Σέλτικ, και τη Ρέιντζερς να γυρίζει το 3-0 σε 3-5 στο ματς με τη Χιμπέρνιαν, αλλά τελικά τις δυο ομάδες να φεύγουν από το γήπεδο με το σκορ στο 5-5.

Η Αμπερντίν κατάφερε να κάνει κάτι που σπανίως συμβαίνει στο Σέλτικ Παρκ. Να νικήσει τη Σέλτικ. Τελευταία φορά που η μόνιμη πρωταθλήτρια Σκωτίας ηττήθηκε στο σπίτι της ήταν στις 19/12/2015 από τη Μάδεργουελ με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι, λοιπόν, προηγήθηκαν στις αρχές της επανάληψης και άντεξαν στην πίεση (19 σουτ) της ομάδας του Μπρένταν Ρότζερς καταλαμβάνοντας για μια ακόμη φορά τη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Η Ρέιντζερς από την πλευρά της, αγωνίστηκε στην έδρα της Χιμπέρνιαν, βρέθηκε να χάνει 3-0 στο 22', αλλά στο 68' το σκορ έλεγε 3-5! Οι γηπεδούχοι, δεν το παράτησαν και με δυο γκολ στο 70' και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσαν το... εξωφρενικό 5-5. Τέλος, η Κιλμάρνοκ νίκησε 1-0 τη Χαρτς.

5-5 (90+3) ΜακΛάρεν

Ο Χολτ της Χιμπέρνιαν αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 85 και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια

Κιλμάρνοκ - Χαρτς 1-0
1-0 (10) Εργουιν
16/08/2018 • 08:10

Πιεσμένες όσο ποτέ Φέγενορντ, Ζενίτ. Γκολ σε Ελσίνκι, Λουκέρνη και Μπέργκαμο

Οι βαριές ήττες της Ζενίτ και της Φέγενορντ φέρνουν τις δύο ομάδες στα πρόθυρα του αποκλεισμού. Δεν θα είναι εύκολο το να φτάσουν κοντά στην ανατροπή. Με άνεση παίζουν Ολυμπιακός, Ολύμπια Λουμπλιάνας και Αταλάντα. Βέβαια οι αντίπαλοί τους θα προσπαθήσουν για κάτι όσο γίνεται πιο αξιοπρεπές

09/05/2018 • 16:07