«Διαμαρτυρόμενη» ανατροπή

Οι Ρέιντζερς βρέθηκαν με το «καλημέρα» πίσω στο σκορ, αλλά τελικά έφυγαν νικητές με 4-1 από την έδρα της Χάμιλτον.
Κυριάκος Νταμαδάκης
29/09/2017 • 23:58
Ρέιντζερς, πανηγυρική
Οι Ρέιντζερς βρέθηκαν με το «καλημέρα» πίσω στο σκορ, αλλά τελικά έφυγαν νικητές με 4-1 από την έδρα της Χάμιλτον. Ο Ρέντμοντ στο πρώτο μόλις λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι δεν άντεξαν παρά ένα 20λεπτο.

Ο Τζον ισοφάρισε στο 21' και στο 25' έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ, ενώ το ημίχρονο έληξε 3-1 υπέρ των φιλοξενούμενων χάρη στο τέρμα του Καντέιας στο 27'. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντόρανς στο 59' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι κι ενώ οι Ρέιντζερς έπαιζαν με αριθμητικό μειονέκτημα από το 54' λόγω αποβολής του Τζακ.
26/09/2018 • 08:16