Ανασαίνει ακόμα η Ινβερνές

06/05/2017 • 16:18
Ο Τάνσεϊ της Ινβερνές σκοράρει από το σημείο του πέναλτι
Η τελευταία της βαθμολογίας Ινβερνές νίκησε 2-1 τη Χάμιλτον, αλλά βρίσκεται ακόμα στο -4 από την παραμονή στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι που ήξεραν ότι σε περίπτωση ήττας μετά θα ήθελαν ένα θαύμα, ξεκίνησαν καλά και άνοιξαν το σκορ πολύ νωρίς στο 10', ενώ "σφράγισαν" τους τρεις βαθμούς με εύστοχο χτύπημα πέναλτι λίγο μετά τη συμπλήρωση της πρώτης μισής ώρας στο παιχνίδι. Η Χάμιλτον απλά μείωσε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το αποτέλεσμα
Ινβερνές - Χάμιλτον 2-1
1-0 (10) ΜακΚέι
2-0 (36) πέναλτι Τάνσεϊ
2-1 Ρέντμοντ (90+4)
19/09/2018 • 08:08

Γερό αβαντάζ για την "Σίτι". Διάθεση για γκολ σε Μαδρίτη, Σέφιλντ και Μίντλεσμπρο

Με σαφές προβάδισμα παίζουν απόψε οι ομάδες του Μάντσεστερ στο Τσάμπιονς Λιγκ. Ισορροπημένο το εξ αναβολής παιχνίδι της Γένοβας όπως και αυτό για το κύπελλο Ιρλανδίας όπου η φορμαρισμένη Μποέμιανς απειλεί ευθέως την Ντέρι Σίτι

19/09/2018 • 10:52