Νίκησε δύσκολα τη Σεντ Μίρεν η Σέλτικ
09/04/2011 • 20:42
    Και πάλι στην κορυφή η Σέλτικ
    06/04/2011 • 23:56

Η Σέλτικ επικράτησε με 3-1 της Χιμπέρνιαν σε εξ αναβολής παιχνίδι στη Γλασκόβη και επέστρεψε στην πρώτη θέση της σκοτσέζικης Πρέμιερ Λιγκ.

Επιστροφή στις νίκες
      05/04/2011 • 23:04

Οι Ρέιντζερς νίκησαν με 2-0 τη Σεντ Τζόνστον εκτός έδρας σε εξ αναβολής αγώνα και ανέβηκαν στην κορυφή της σκοτσέζικης Πρέμιερ Λιγκ.

Αλλάζει χέρια η Ρέιντζερς
        05/04/2011 • 18:03

Η Ρέιντζερς μέχρι το τέλος της σεζόν θα αλλάξει χέρια, καθώς ο Σερ Ντέιβιντ Μάρεϊ ήρθε σε συμφωνία με τον Κρεγκ Γουάιτ για την παραχώρηση του πλειοψηφικού πακέτου των μετοχών.

Αντεξε με δέκα παίκτες η Χαρτς
        03/04/2011 • 16:59

Η Χαρτς αν και με παίκτη λιγότερο από το 33' λόγω αποβολής του Ζαλιούκας, κατάφερε να φύγει από την έδρα της Χιμπέρνιαν με το βαθμό της ισοπαλίας (2-2).

Σφαλιάρα ολκής σε Ρέιντζερς
          02/04/2011 • 19:56
            Αναβολή για Σέλτικ
            02/04/2011 • 14:04

Αναβλήθηκε ο εκτός έδρας αγώνας της Σέλτικ με την Ινβερνές λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου

Ντέρμπι στο Εδιμβούργο
              01/04/2011 • 15:21

Το ντέρμπι του Εδιμβούργου δεσπόζει στο πρόγραμμα της 31ης αγωνιστικής, με την οποία επαναρχίζει το πρωτάθλημα Σκοτίας, ύστερα από τη διακοπή για τις εθνικές ομάδες.

Η Ρέιντζερς πήρε το Λιγκ Καπ
                20/03/2011 • 20:01

Ενα γκολ του Γέλαβατς στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης έδωσε στη Ρέιντζερς τη νίκη με 2-1 επί της Σέλτικ και την οδήγησε στην κατάκτηση του Λιγκ Καπ.

Ο Σκάτσελ «καθάρισε» για Χαρτς
                  19/03/2011 • 19:09

Ο Ρούντολφ Σκάτσελ σημείωσε δυο γκολ στη νίκη της Χαρτς με 3-2 επί της Σεντ Μίρεν, με το νικητήριο στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων...

Στη σκιά του Λιγκ Καπ
                    18/03/2011 • 19:25

Χωρίς τις Σέλτικ και Ρέιντζερς, που κοντράρονται στον τελικό του Λιγκ Καπ, συνεχίζεται το Σάββατο η σκοτσέζικη Πρέμιερ Λιγκ.

Σαμαράς: «Ήθελα μόνο Σέλτικ»
                      18/03/2011 • 17:58

Ο Γιώργος Σαμαράς λίγο μετά την υπογραφή του νέου του συμβολαίου με τη Σέλτικ, τόνισε ότι είναι ευχαριστημένος από το ότι θα παραμείνει στους "Κέλτες".