19/03/2017 • 16:57

Πιο κοντά στον τίτλο η Σέλτικ

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους, με τον Πολ ΜακΓκόουαν να διώχνει πάνω στη γραμμή την κεφαλιά του Μπογιατά, αλλά τελικά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με γκολ του πεσμένου στο έδαφος Σιμούνοβιτς.

Ο Χέις της Αμπερντίν
18/03/2017 • 16:33

Η Αμπερντίν 2-0 τη Χαρτς

Με τον Τάσο Αυλωνίτη να κάνει λάθος και να... χαρίζει το δεύτερο γκολ, η Αμπερντίν νίκησε 2-0 τη Χαρτς και αποσπάστηκε έντεκα βαθμούς από την τρίτη Ρέιντζερς.

Οι παίκτες της Ρέιντζερς πανηγυρίζουν
12/03/2017 • 16:25
O Moυσά Ντεμπελέ.
11/03/2017 • 23:45

Αυξάνεται το ενδιαφέρον για τον Ντεμπελέ

Αρκετά χρήματα αναμένεται να βάλει στα ταμεία της η Σέλτικ το εφετινό καλοκαίρι, από την επικείμενη παραχώρηση του Μούσα Ντεμπελέ, για τον οποίο το ενδιαφέρον μεγαλώνει συνεχώς.

Κιλμάρνοκ, πανηγυρική
11/03/2017 • 19:49

Μόνο η Κιλμάρνοκ

Η Κιλμάρνοκ ήταν η μόνη φιλοξενούμενη που πανηγύρισε στη Σκοτία με το 2-1 επί της Ρος Κάουντι, το οποίο της αφήνει ελπίδες να μπει στα πλέι οφ τίτλου.

Ο Σινκλέρ
05/03/2017 • 16:27

Στα τέσσερα σταμάτησε η Σέλτικ

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά στο δεύτερο μέρος η Σέλτικ ήταν καταιγιστική, έκανε μέσα σε δυο λεπτά την ανατροπή και τελικά νίκησε 4-1 τη Σεντ Μίρεν παίρνοντας το εισιτήριο για τα ημιτελικά του κυπέλλου Σκωτίας.

Ο Τζόε Γκάρνερ της Ρέιντζερς
04/03/2017 • 17:21
Ο...τερματοφύλακας - μέσος!
02/03/2017 • 11:10

Τερματοφύλακας για μία μέρα

Ένα ασυνήθιστο περιστατικό για επαγγελματική κατηγορία έλαβε χώρα την Τρίτη στην Τσάμπιονσιπ Σκωτίας, με μέσο να αγωνίζεται για 90 λεπτά ως τερματοφύλακας λόγω έκτακτης ανάγκης!

«Έφυγε» ο Τόμι Γκέμελ.
02/03/2017 • 10:51
Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ
26/02/2017 • 16:52

Υπογράφει στη Ρέιντζερς ο Μπερμπάτοφ

Την επιθυμία του Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ να αγωνιστεί ξανά, που αποκάλυψε ο ίδιος μιλώντας σε τηλεοπτική εκπομπή του BBC, φαίνεται πως «άκουσε» η Ρέιντζερς.

Συνεχίζει να σκοράρει ο Ντεμπελέ.
25/02/2017 • 19:57

Συνεχίζει το σερί η Σέλτικ

Η Σέλτικ επικράτησε με 2-0 της ουραγού Χάμιλτον για την 21η σερί εγχώρια νίκη της, μένοντας αήττητη για 32ο σερί ματς στην Σκωτία.

Οι παίκτες της Αμπερντίν πανηγυρίζουν
19/02/2017 • 17:57

Πελάτισσα της Αμπερντίν η Κιλμάρνοκ

Την παράδοση που την θέλει να κερδίζει εκτός έδρας την Κιλμάρνοκ επιβεβαίωσε η Αμπερντίν, η οποία με το 2-1 σημείωσε την έκτη σερί νίκης της στο "Ράγκμπι Παρκ".

Σκόραρε πάλι ο Ντεμπελέ.
18/02/2017 • 19:09

Έβγαλε ...31 η Σέλτικ

Η Σέλτικ επικράτησε με 2-0 εντός έδρας της Μάδεργουελ και επέκτεινε στους 31 αγώνες το αήττητό της στις εγχώριες διοργανώσεις της Σκωτίας.