Match Center
Δοκιμασίες ψυχικών δυνάμεων κι αντοχών σε Λονδίνο, Λιόν και Βρυξέλες
Αμφίρροπα , ανταγωνιστικά λόγω κινήτρων και με μεγάλη προοπτική παραγωγικότητας τα ματς σε Λονδίνο, Βρυξέλλες, Λιόν και Βενετία. Η Μίλαν, η ΑΕΚ, η Ναϊμέγκεν και η Λϊβερπουλ μπορούν να ξεπεράσουν αποτελεσματικά τρα σημερινά τους εμπόδια
video
Μόντενα – Καταντζάρο 1-3 : Διαφορά ουσίας, νοοτροπίας και προοπτικής! (highlights)
Με δύο γκολ του 32χρονου Ιεμέλο (16', 68') κι ένα του Βέλγου Φαντεπούτε (25') η Κατατζάρι εδραίωσε τις θέση της στην πρώτη 5αδα της Serie B, νικώντας 3-1 στη Μόντενα. Το γκολ των γηπεδούχων ο Τρεμολάδα στο 34'
video
Μπάρι – Κρεμονέζε 1-2 : Με μυαλό, τύχη και καλύτερη “ορατότητα” (highlights)
Στην 2η θέση της Serie B ανέβηκε η Κρεμονέζε με τη σημαντική νίκη 1-2 στο Μπάρι. Το σκορ άνοιξε από το αυτογκόλ του Μαγιέλο μόλις στο 1ο λεπτό. Ο Τσολόκολο έκανε το 0-2 στο 66' για να μειώσει ο Εντζουμά στο 92' με ξερό σουτ
Ο πιο αποτελεσματικός επιβιώνει κι ο καλύτερος κερδίζει!
Σε στενά περιθώρια απωλειών, περιμένουμε ανταγωνιστικότητα και πιθανόν παραγωγικά ματς σε Μέχελεν, Ντόρντρεχτ και Λιλ ενώ ομάδες στα πρόθυρα τοτ υποβιβασμού πλέον είναι αναγκασμένες να παίξουν πάνω από τα όριά τους
Γκολ και πιθανά απρόοπτα στο δέλεαρ της κορυφής
Πολλά ενδιαφέροντα ματς στην 2η μέρα του Πάσχα των Καθολικών σε Ιταλία, Βέλγιο, Ελβετία και Αγγλία. Στην τελική ευθεία των περισσότερων διοργανώσεων είναι δεδομένη η προοπτική του ρίσκου και της παραγωγικότητας.
video
Παλέρμο-Βενέτσια 0-3: Επίθεση για Serie A! (highlights)
Η Βενέτσια με πολύ καλή εμφάνιση πέρασε εντυπωσιακά από το Ρέντσο Μπαρμπέρα χάρη σε δύο γκολ του Πογιάνπαλο κι άλλο ένα από τον Γκίνκερ για να πατήσει προσωρινά στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.
Βενέτσια – Μπάρι 3-1: Νίκη και τρίτη θέση για τους Βενετσιάνους
Με δύο γκολ αρκετά νωρίς στο παιχνίδι η Βενάτσια έβαλε τις βάσεις για μία πολύ συμαντική νίκη που την φέρνει στην τρίτη του πίνακα της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν τον σκορ στο 3ο μόλις λεπτό με προβολή του Γκιτγιάερ,
video
Σαμπντόρια – Κρεμονέζε 1-2 : Το ήθελε, το άξιζε, το πήρε! (highlights)
Ανώτερη, με περισσότερη πειθώ και θέληση για τη νίκη η Κρεμονέζε έφυγε με τους τρεις πόντους από τη Γένοβα νικώντας 2-1 τη Σαμπντόρια. Τα γκολ των νικητών οι Γιόνσεν (5'), Φαλέτι (70') και των γηπεδούχων ο Τζιλάρντι στο 13'
Novasports: Πανδαισία με διπλή Super League, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ, Άρης – ΑΕΚ και αυλαία κανονικής σεζόν, το ντέρμπι του Μάντσεστερ, Σίτι – Γιουνάιτεντ και Αϊντχόφεν – Φέγενορντ!
Συναρπαστικό ποδοσφαιρικό θέαμα με περισσότερους από 50 LIVE αποκλειστικούς αγώνες έρχεται να καθηλώσει τους συνδρομητές στο «γήπεδο» του Novasports!
Κοζέντσα – Σαμπντόρια 1-2 : Επέβαλε το ρυθμό, διατήρησε την παράδοση!
Μέσα σε ένα 3λεπτο (23', 26') η Σαμπντόρια έβαλε δύο γκολ στην Κοζέντσα και κρατώντας τον έλεγχο του ρυθμού στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης πήρε τη νίκη 2-1, διατηρώντας την παράδοση που τη θέλει αήττητη απέναντι στην ομάδα του Ιταλικού νότου