Πέρασε από τα Χανιά ο Άρης

Ο Άρης επικράτησε του ΑΟΧ/Κισσαμικός στα Χανιά με 3-2 και επέστρεψε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 17ο λεπτό με τον Λέο, όμως η ομάδα της Θεσσαλονίκης κατάφερε να ισοφαρίσει πέντε λεπτά αργότερα με τον Διαμαντόπουλο. Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους ο Άρης πέρασε μπροστά στο σκορ με τον Διαμαντόπουλο, ο οποίος διπλασίασε τα τέρματα του στο 43′. Οι Κρητικοί προσπάθησαν να πάρουν την νίκη και τους τρεις βαθμούς, ωστόσο δεν τα κατάφεραν. Και τελικά ο Πασάς στο 85ο λεπτό οδήγησε την ομάδα του την νίκη αλλά και στην πρώτη θέση.

Οι «κιτρινόμαυροι» βρίσκονται στην κορυφή με 57 βαθμούς, ωστόσο ακολουθεί ο ΟΦΗ με μια αγωνιστική λιγότερη. Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός είναι στην ένατη θέση με 34.

Αναγγένηση Καρδίτσας- Καραϊσκάκης 1-0.

Η Αναγγένηση Καρδίτσας πήρε την νίκη με 1-0 επί του Καραϊσκάκη και αύξησε την βαθμολογική διαφορά από τον Αιγινιακό. Ο Τζέκος έβαλε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με πέναλτι στο 51ο λεπτό.

Παναιγιάλειος-Καλλιθέα 0-0

Την ισοπαλία παραχώρησε ο Πανιγιάλειος με 0-0 στην Καλλιθέα, οι δύο ομάδες μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας.

Αιγινιακός-Απόλλων Λάρισας 1-2

Οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να κερδίσουν με 2-1 τον Αιγινιακό. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 36΄με τον Γιατσίτσογλου, ωστόσο ο Απόλλων ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Λιταινά. Το γκολ της νίκης σκόραρε ο Κανούλας στο 75′ και έδωσε το τρίποντο στην ομάδα του.

Απόλλων Καλαμαρίας – Τρίκαλα 1-1

Ο Απόλλων Καλαμαρίας παρέμεινε για έβδομο παιχνίδι αήττητο, αφού παραχώρησε την ισοπαλία με 1-1 στα Τρίκαλα. Ο Χασομέρης έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ 4 λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου. Όμως στο 60ο λεπτό ο Χιντζίδης ισοφάρισε και έδωσε στο σύλλογο ένα βαθμό.