Απόδραση στις καθυστερήσεις για Σπόρτινγκ!

Η Σπόρτινγκ Λισαβόνας πέρασε στις καθυστερήσεις με 2-1, από έδρα της Τοντέλα και έπιασε στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος την Μπενφίκα.
20/02/2018 • 00:05
Ο Μπας Ντοστ
Η Σπόρτινγκ Λισαβόνας πέρασε στις καθυστερήσεις με  2-1, από έδρα της Τοντέλα και έπιασε στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος την Μπενφίκα.

Στο -2 από την κορυφή η ομάδα του Ζόρζε Ζεζούς που έχει 56 βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 11η θέση, έχοντας 25 πόντους.

Το προβάδισμα πήρε η Τοντέλα μόλις 12ο λεπτό, χάρη σε τέρμα του Μιγκέλ Καρντόσο, που έκανε το 1-0 για την ομάδα του, η απάντηση της Σπόρτινγκ ήταν άμεση με τον Μπας Ντοστ να ισοφαρίζει στο 26’ σε 1-1.  Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φτάσουν σε κάποιο τέρμα αλλά, δεν μπόρεσαν να παραβιάσουν την εστία του Κλαούντιο Ράμος . Όλα αυτά όμως άλλαξαν στις καθυστερήσεις του αγώνα και συγκεκριμένα στο ένατο λεπτό του έξτρα χρόνου, με τον Κόατες να γράφει το 1-2 και να χαρίζει μια σπουδαία νίκη στην ομάδα του. Στο 59ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες λόγο αποβολής του Ματιέ με δεύτερη κίτρινη κάρτα ( την πρώτη την είχε αντικρίσει στο 53’).