Γκολ ο Μήτρογλου, «τεσσάρα» η Μπενφίκα

15/03/2016 • 00:01
O Ζαρντέλ της Μπενφίκα
Με τον Κώστα Μήτρογλου να σκοράρει σε ακόμη ένα παιχνίδι, η Μπενφίκα διέλυσε με 4-1 την ουραγό της βαθμολογίας Τοντέλα και παρέμεινε μόνη πρώτη.

Οι «αετοί» της Λισσαβώνας άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Ζαρντέλ (11’), ενώ στο 24’ ο Ζόνας έκανε το 2-0 και έβαλε τις βάσεις για ένα εύκολο βράδυ, όπως εξελίχθηκε. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 69’, ο Ζόνας βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα, ενώ τρία λεπτά πριν το φινάλε ήταν η σειρά του Κώστα Μήτρογλου να σκοράρει και να γράψει το 4-0.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να πετύχουν το γκολ της... τιμής στις καθυστερήσεις (90+2’) με τον Ζούνιορ.
16/02/2019 • 07:20

Αμφίρροπα και παραγωγικά ματς σε Μπέργκαμο, Σεντ Γκάλεν, Μπέρμιγχαμ

Πολλά παιχνίδια απόψε στο Ηνωμένο Βασίλειο δίνουν ιδέες λαμβάνοντας υπόψη το φορμάρισμα και τις φιλοδοξίες ορισμένων ομάδων. Παραγωγικά κι αμφίρροπα τα σημαντικά ματς του Μπέργκαμο, του Μπέρμιγχαμ και του Σεντ Γκάλεν.