Εντυπωσιακή ισοπαλία στη Μπράγκα

22/02/2016 • 00:28
Μπράγκα
Μπράγκα και Γκιμαράες μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς στο εντυπωσιακό 3-3 στην έδρα της πρώτης, σε παιχνίδι για την 23η αγωνιστική στην Πορτογαλία.

Σάντος (6’) και Φόντε (19’) έβαλαν μπροστά με 2-0 τους γηπεδούχους ωστόσο η Γκιμαράες απάντησε με Λίκα (29’) και Ενρίκε (42’) για ισοφαρίσει σε 2-2 πριν το ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν στο 3-2 μετά το τέρμα του Χασάν στο 56’ αλλά η αποβολή του Πίντο δύο λεπτά αργότερα σε συνδυασμό με το πέναλτι στο οποίο υπέπεσε, έφεραν το ματς στο 3-3 μετά το εύστοχο χτύπημα του Οτάβιο από τη λευκή βούλα.

Η Μπράγκα δεν απειλείται στην τέταρτη θέση όπου έχει 43 βαθμούς, ενώ με 33 πόντους και 7η στην κατάταξη βρίσκεται η Γκιμαράες.
20/10/2019 • 08:00

Αουτσάϊντερ με θράσος σε Ρότερνταμ, Σασουόλο, Εδιμβούργο και Άκρινγκτον

Το ντέρμπι του Ολντ Τράφορντ χαρακτηρίζεται από τις σημαντικές απουσίες ανάμεσα σε Γιουνάϊτεντ και Λίβερπουλ. Πιο παραγωγικά τα ματς σε Σασουόλο, Χόφενχαϊμ, Ρότερνταμ όπως και στο ΄Άκρινγκτον όπου θα περάσει από δοκιμασία το νικηφόρο σερί της ΊπσουΙτς