Σκόραρε ο Μήτρογλου, κέρδισε η Μπενφίκα (vid)

21/02/2016 • 00:35
Μήτρογλου
Ο Κώστας Μήτρογλου βρήκε και πάλι στόχο και η Μπενφίκα πέρασε με 3-1 από την έδρα της Πάσος Φερέιρα για  την 23η αγωνιστική στην Πορτογαλία.

Ο Έλληνας επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 13’ μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια και πλασέ του ίδιου από κοντά για το 0-1. Η Πάσος ισοφάρισε στο 23’ με τον Ζότα ωστόσο η Μπενφίκα πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια, αφού το πέναλτι του Ζόνας στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους έγραψε το 1-2.

Οι «αετοί» σιγούρεψαν το τρίποντο με τον Νίλσον-Λίντελοφ στο 58’, ενώ ο Μήτρογλου αντικαταστάθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σε όλο το 90λεπτο αγωνίστηκε ο Ανδρέας Σάμαρης.

Η Μπενφίκα έπιασε με ματς περισσότερο τη Σπόρτινγκ στην κορυφή (55 βαθμοί) ενώ η Πάσος έμεινε 7η με 31 πόντους.

Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι η Ρίο Άβε πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Ακαδέμικα με 2-0 και πέρασε στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

22/03/2019 • 07:20

Φαβορί Σάμροκ, Οσασούνα και Τουρκία. Γκολ στη Γλασκόβη!

Τον πρώτο λόγο έχουν απόψε οι φιλοξενούμενοι σε Αλβανία, Τενερίφη και το ματς του πρωταθλήματος Ιρλανδίας. Πιο ανταγωνιστικό το πνεύμα στη Γλασκόβη όπου η Ινβερνές θα πρέπει να δείξει αποτελεσματικότητα έτσι ώστε να κάμψει τις αντιστάσεις της Πάρτικ Θιστλ