Άνετο απόγευμα για τον Πλατανιά

Ο Πλατανιάς είχε εύκολο έργο κόντρα στον Ηρόδοτο, τον οποίο νίκησε 5-1.

Στο πλαίσιο της δέκατης αγωνιστικής οι γηπεδούχοι δεν δυσκολεύτηκαν και επέστρεψαν στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές.

Το σκορ άνοιξε στο 25ο λεπτό ο Καραγκούνης ενώ τρία λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Λάζιτς έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν προσωρινά με τον Μωραΐτη στο 53ο λεπτό όμως στο 67′ ο Καραγκούνης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 3-1 ενώ το 4-1 διαμόρφωσε ο Νίλι στο 74ο λεπτό. Το τελικό 5-1 σημείωσε ο Καραγκούνης και πάλι ο οποίος σημείωσε χατ τρικ.

Με αυτή τη νίκη ο Πλατανιάς έφτασε τους 19 πόντους και πλησίασε στη δεύτερη θέση ενώ ο Ηρόδοτος έμεινε στους 12 πόντους και την ένατη θέση.