Ίδρωσαν κόντρα στους Χιτ οι πρωταθλητές (photo)

Οι Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς νίκησαν δύσκολα με 120-118 τους Μαϊάμι Χιτ, εντός έδρας, έχοντας τον Κέβιν Ντουράντ σε εξαιρετική ημέρα.

Οι Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς νίκησαν δύσκολα με 120-118 τους Μαϊάμι Χιτ, εντός έδρας, έχοντας τον Κέβιν Ντουράντ σε εξαιρετική ημέρα. Ο Αμερικανός παίκτης σημείωσε 39 πόντους σε 36,41 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε έξι ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ και ένα κόψιμο. Ο Κλέι Τόμπσον είχε 29 πόντους για τους νικητές, ενώ ο Στεφ Κάρι σταμάτησε στου 25 πόντους.

Από την πλευρά των ηττημένων, ο Τζος Ρίτσαρντσον είχε 37 πόντους σε 37,10 λεπτά συμμετοχής. Double double για τον Χασάν Ουάιτσαϊντ, με 13 πόντους και 14 ριμπάουντ. Στους 24 πόντους ο Ουέιτερς και στους 22 ο Ουίνσλοου. Αυτή ήταν η 40η εφετινή νίκη των “πολεμιστών” σε σύνολο 45 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο (40-15). Από την άλλη πλευρά, οι φιλοξενούμενοι γνώρισαν την 29η εφετινή τυς ήττα, σε σύνολο 44 αναμετρήσεων (25-29).

Οι πόντοι:

Ουόριορς: Ντουράντ 39, Γκριν 5, Κάζινς 7, Τόμπσον 29, Κάρι 25, Λούνεϊ 4, Γερέμπκο 7, Κουκ 2, Μακ Κίνι 2

Χιτ: Ρίτσαρντσον 37, Όλινικ 2, Ουάιτσαϊντ 13, Ουέιτερς 24, Ουίνσλοου 22, Ουέιντ 10, Αντεμπάγιο 8, Τζόνσον 2,