Πόρτο-Αβές
26/08/2018 • 03:02

Οι "δράκοι" έκαψαν τα πόδια τους...

Απίστευτη ανατροπή και ήττα για την Πόρτο στην τρίτη αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος. Μέσα στο Ντραγκάο οι γηπεδούχοι έχασαν από την Γκιμαράες με 3-2 αν και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 2-0!

Μπενφίκα, πανηγυρική
25/08/2018 • 23:05

Το' σωσε στο τέλος η Μπενφίκα

Στο ντέρμπι της Λισαβόνας η Μπενφίκα ήρθε ισόπαλη (1-1) στο Ντα Λουζ με την Σπόρτινγκ σώζοντας στο τέλος την παρτίδα.

Γκάμπριελ
24/08/2018 • 19:13
Μουρίνιο καλεί Ραμίρεζ
22/08/2018 • 04:29

Ο Σάμαρης φεύγει ο Ραμίρεζ έρχεται;

Το μέλλον του Ανδρέα Σάμαρη και η ποδοσφαιρική του καριέρα όλα δείχνουν πως θα συνεχιστούν μακριά από το Ντα Λουζ και την Μπενφίκα. Αυτό φέρνει όπως γράφουν οι Πορτογάλοι έναν παλιό αγαπημένο πολύ κοντά στην επιστροφή τους στην ομάδα.

Σάμαρης
20/08/2018 • 21:07

Δεν θέλει Σαουδική Αραβία ο Σάμαρης

Ο Ανδρέας Σάμαρης μίλησε με τον προπονητή της Αλ-Χιλάλ, Ζόρζε Ζέσους, και διευκρίνισε ότι δεν επιθυμεί να μεταβεί στη Σαουδική Αραβία για προσωπικούς λόγους, σύμφωνα με την πορτογαλική εφημερίδα «A BOLA».

Με πέναλτι στις καθυστερήσεις η Πόρτο πέρασε από την έδρα της αξιόμαχης Μπελενένσες
19/08/2018 • 22:45

Αγχωτική νίκη στις καθυστερήσεις για την Πόρτο

Οι πρωταθλητές Πορτογαλίας προηγήθηκαν με 2-0 στην έδρα της Μπελενένσες, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν ισοφαρίζοντας, ωστόσο ένα πέναλτι του Άλεξ Τέγες στις καθυστερήσεις έδωσε το τρίποντο στο σύνολο του Κονσεϊσάο.

Σεμπαστιάν Κορσιά
19/08/2018 • 20:32

Ανακοίνωσε Κορσιά η Μπενφικά

Λίγες ώρες πριν το πρώτο ματς με τον ΠΑΟΚ, η Μπενφίκα ανακοίνωσε την απόκτηση του Σεμπαστιάν Κορσιά, υπό τη μορφή δανεισμού από τη Σεβίλλη.

18/08/2018 • 23:35

Πανέτοιμη για ΠΑΟΚ η Μπενφίκα

Η Μπενφίκα έκανε το 2Χ2 στο πρωτάθλημα Πορτογαλίας κι έδειξε ότι είναι πανέτοιμη για τον πρώτο αγώνα των play offs του Champions League με τον ΠΑΟΚ, το βράδυ της ερχόμενης Τρίτης (21/08, 22:00).

Ο Ρουί Βιτόρια
15/08/2018 • 10:33

Ρούι Βιτόρια: «Ας περιμένει ο ΠΑΟΚ»

Ο Ρουί Βιτόρια τόνισε πως η προσοχή της Μπενφίκα είναι στραμμένη στην επικείμενη αναμέτρηση με τη Μποαβίστα για το πορτογαλικό πρωτάθλημα και πως ο ΠΑΟΚ μπορεί να περιμένει.

Σπόρτινγκ Λισσαβώνας, πανηγυρική
13/08/2018 • 01:12

Με το δεξί η Σπόρτινγκ

Τη νίκη με 3-1 απέσπασε εκτός έδρας η Σπόρτινγκ Λισσαβώνας από την Μορεϊρένσε στην πρεμιέρα του πορτογαλικού πρωταθλήματος.