«Ξελάσπωσε» με Νέμεθ

21/09/2013 • 23:57

Ένας παλιός μας γνώριμος από τη θητεία του σε ΑΕΚ και Ολυμπιακό, ο Κρίστιαν Νέμεθ έκρινε την αναμέτρηση της Ρόντα με τη Χέρενφειν.

Ο Κρίστιαν Νέμεθ έκανε τα πάντα σε αυτό το παιχνίδι. Μοίρασε δύο ασίστ και σκόραρε ένα γκολ και έτσι έκοψε τη φορά της Χέρενφειν, η οποία ταξίδεψε μέχρι την έδρα της Ρόντα ενώ ήταν αήττητη σε τρία ντέρμπι.

Το σκορ άνοιξε στο 26ο λεπτό από τους φιλοξενούμενους στο 26' όμως δέκα λεπτά αργότερα ο Ντόναλντ, έπειτα από ασίστ του Νέμεθ ισοφάρισε για τη Ρόντα ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 2-1.

Η Χέρενφειν  βρήκε λύσεις και έκανε γρήγορα το 2-3 με τον Φινμπόγκασον στο 62' και Μπεργκ στο 67' αλλά την τελευταία κουβέντα είπε η Ρόντα όταν στο 71ο λεπτό με τον Χούπερτς ισοφάρισε έπειτα από ασίστ και πάλι του Νέμεθ.

20/10/2019 • 08:00

Αουτσάϊντερ με θράσος σε Ρότερνταμ, Σασουόλο, Εδιμβούργο και Άκρινγκτον

Το ντέρμπι του Ολντ Τράφορντ χαρακτηρίζεται από τις σημαντικές απουσίες ανάμεσα σε Γιουνάϊτεντ και Λίβερπουλ. Πιο παραγωγικά τα ματς σε Σασουόλο, Χόφενχαϊμ, Ρότερνταμ όπως και στο ΄Άκρινγκτον όπου θα περάσει από δοκιμασία το νικηφόρο σερί της ΊπσουΙτς