«Ξελάσπωσε» με Νέμεθ

21/09/2013 • 23:57

Ένας παλιός μας γνώριμος από τη θητεία του σε ΑΕΚ και Ολυμπιακό, ο Κρίστιαν Νέμεθ έκρινε την αναμέτρηση της Ρόντα με τη Χέρενφειν.

Ο Κρίστιαν Νέμεθ έκανε τα πάντα σε αυτό το παιχνίδι. Μοίρασε δύο ασίστ και σκόραρε ένα γκολ και έτσι έκοψε τη φορά της Χέρενφειν, η οποία ταξίδεψε μέχρι την έδρα της Ρόντα ενώ ήταν αήττητη σε τρία ντέρμπι.

Το σκορ άνοιξε στο 26ο λεπτό από τους φιλοξενούμενους στο 26' όμως δέκα λεπτά αργότερα ο Ντόναλντ, έπειτα από ασίστ του Νέμεθ ισοφάρισε για τη Ρόντα ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε και το 2-1.

Η Χέρενφειν  βρήκε λύσεις και έκανε γρήγορα το 2-3 με τον Φινμπόγκασον στο 62' και Μπεργκ στο 67' αλλά την τελευταία κουβέντα είπε η Ρόντα όταν στο 71ο λεπτό με τον Χούπερτς ισοφάρισε έπειτα από ασίστ και πάλι του Νέμεθ.

16/07/2019 • 07:03

Ρεβάνς με ρυθμό και γκολ σε Βαλέτα και Βελιγράδι (video)

Η πιο μεγάλη των προκριματικών έγινε στην Μολδαβία όπου η σχεδόν άγνωστη Σαμπουρτάλο νίκησε με 3-0. Τώρα η Σέριφ ψάχνει με τις εμπειρίες της ένα θαύμα! Η αποτελεσματικότητα θα φέρει την πρόκριση στο Βελιγράδι, τη Βαλέτα και τα νησιά Φερόε