Και του χρόνου Ligue 1 για την Ντιζόν (video)

Εκμεταλλευόμενη τα τραγικά λάθη του τερματοφύλακα Βασού, η Ντιζόν πήρε τη νίκη με 3-1 επί της Λανς και θα βρίσκεται και του χρόνο στην πρώτη κατηγορία του γαλλικού ποδοσφαίρου.

Σλιτί (28′) και Ντουβέρν (39′) διαμόρφωσαν σκορ παράτασης (μετά το 1-1 του πρώτου ματς), ωστόσο το τραγικό λάθος του Βασού στο 70′, έδωσε την ευκαιρία στον Καμπά να του κλέψει την μπάλα και να τροφοδοτήσει τον Σαΐντ για το 2-1.

Με πολύ κακή ψυχολογία, ο Βασού έκανε αψυχολόγητη έξοδο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, κι αφού τραυμάτισε σοβαρά στο κεφάλι τον συμπαίκτη του Φορτές, έδωσε την ευκαιρία στον Σλιτί να σπρώξει απλά την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 3-1.