Άνετα η Φιτέσε

Στην κορυφή της Eredivisie βρίσκεται προσωρινά η Φιτέσε μετά την εντός έδρας νίκη της επί της Τσβόλε με 3-0.
16/08/2019 • 23:39

Η ομάδα του Άρνεμ βρήκε τον τρόπο για να κάμψει την αντίσταση της Τσβόλε και με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο πήρε τους βαθμούς της νίκης.

Στο 49ο λεπτό ο Μάταβς έκανε το 1-0, ο Καραφέεφ σκόραρε το δεύτερο τέρμα της Φιτέσε στο 64ο λεπτό και ο Λίνσεν στο 80ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Η Φιτέσε έφτασε τους 7 βαθμούς μετά από τρεις αγωνιστικές στην Eredivisie, ενώ η Τσβόλε παραμένει στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα χωρίς βαθμό.
22/09/2019 • 07:11

Φόρμα και πάθος ορίζουν τα ντέρμπι σε Λιόν, Αϊντχόφεν, Λονδίνο και ΟΑΚΑ

Το ντέρμπι του Ολλανδικού πρωταθλήματος είναι λογικό να κριθεί στην αποτελεσματικότητα ανάμεσα σε δύο φορμαρισμένες ομάδες. Εν μέσω ειδικών συνθηκών το ντέρμπι των "αιωνίων", πιο παραγωγικά τα ματς σε Λονδίνο και Λιον