Εύκολο βράδυ για την Αϊντχόφεν (video)

Η Αϊντχόφεν είχε εύκολο βράδυ καθώς πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Βίλεμ με 3-0.
25/04/2019 • 23:35
Αϊντχόφεν, πανηγυρική

Στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν την τρίτη συνεχόμενη νίκη τους.

Το σκορ άνοιξε στο 31ο λεπτό ο Μαλέν ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Σαντίλεκ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μπέργκβαιν στο 65ο λεπτό. Με αυτή τη νίκη η Αϊντχόφεν έφτασε τους 80 βαθμούς και πέρασε τον Άγιαξ στην κορυφή ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν στους 44 πόντους και την όγδοη θέση.
22/09/2019 • 07:11

Φόρμα και πάθος ορίζουν τα ντέρμπι σε Λιόν, Αϊντχόφεν, Λονδίνο και ΟΑΚΑ

Το ντέρμπι του Ολλανδικού πρωταθλήματος είναι λογικό να κριθεί στην αποτελεσματικότητα ανάμεσα σε δύο φορμαρισμένες ομάδες. Εν μέσω ειδικών συνθηκών το ντέρμπι των "αιωνίων", πιο παραγωγικά τα ματς σε Λονδίνο και Λιον