Νίκη παραμονής για την Τσβόλε

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην κατηγορία, πανηγύρισε εκτός έδρας η Τσβόλε, επικρατώντας της Εξέλσιορ με 2-0.
Άκης Κουζούλης
17/03/2019 • 21:02
Ο Εχιζίμπουε
Η Τσβόλε πήρε σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στην κατηγορία, επικρατώντας εκτός έδρας της Εξέλσιορ με 2-0. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται πλέον μόλις ένα βαθμό πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού, με 26 πόντους, ενώ η Τσβόλε έφτασε τους 29. Οι δύο ομάδες δημιουργούσαν ευκαιρίες τις οποίες δεν κατάφεραν ν` αξιοποιήσουν στο πρώτο ημίχρονο. Το παιχνίδι έδειχνε πως θα πήγαινε για ισοπαλία, όμως στο 82 ο Εχιζίμπουε έκανε το 1-0 με το πρώτο φετινό του γκολ. Ο Ναμλί δύο λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με το τρίτο του τέρμα στο πρωτάθλημα Ολλανδίας.
22/09/2019 • 07:11

Φόρμα και πάθος ορίζουν τα ντέρμπι σε Λιόν, Αϊντχόφεν, Λονδίνο και ΟΑΚΑ

Το ντέρμπι του Ολλανδικού πρωταθλήματος είναι λογικό να κριθεί στην αποτελεσματικότητα ανάμεσα σε δύο φορμαρισμένες ομάδες. Εν μέσω ειδικών συνθηκών το ντέρμπι των "αιωνίων", πιο παραγωγικά τα ματς σε Λονδίνο και Λιον